HR Engineering Blenheim 1000 Draw:

8.30am: Luke Yarrall, Andrew Stowell, Don March, Brent Baker

8.40am: Andre Tewhiu, Ray Herd, Guido Bertogg, Dave Dyer

8.50am: Terry Duff, Clive Aitchison, Leanne Stowell, Jacqui Hurcomb

9am: Duncan Cassidy, Alan Gibbons, Mike Guillemot, Stuart Parker

9.10am: Clive Drummond, Barry Drummond, Aaron Drummond, Hans Fischer

9.20am: Brian Tapp, Ross Agnew, Jim Findlay, Dave Horrell

9.30am: Dave Menzies, Kobe Hart, Pip Hart, Tracy Bary

9.40am: Ian Bridgen, Nigel Smith, Judtih Batty, Helmet Adendorf

9.50am: Phil Starkey, Desz Campbell, Blue Arthur, John Cootes


Midday: Jane Ingram, Rete Kydd, Tom Bainbridge, Brian Burgess

12.10pm: Ezra Kakhi, Eva Gabkova, Mark Batty, Bernice Arnold

12.20pm: Mike McDonald, Ryan Windleburn, Tere Poa, Karan Shahi-Singh

12.30pm: Graeme Daines, Mike Daines, Ron Adams, Murray Belk

12.40pm: Bertie Van Dyk, R Erasmus, Mark Hoare, Jerome January

12.50pm: Warren Ingram, Gavin Grant, Gareth Grant, Ben Webster

1.00pm: Pat Norton, Don Lammond, Annelize Erasmus, Ida Beets-Huchshorn

1.10pm: Hendrix Van Dyk, Anru Erasmus, Levi Manu

Results:

Feb 26 9 Hole Stableford Shirley Godsiff 19 Elaine Brown 19 Jacqui Hurcomb 18 Gudrun Fischer 18

Yvonne Hore 18 Jill Hurcomb 17 Jenny Adams 17 Dianne Betts 16 Bernice Arnold 16 Jane Abbott 16

Ann Walker 16 Levi Mano 21 Leo McKendry 21 Ray Herd 20 Arnold Newman 20 David Dyer 20 David

Horrell 18 Anthony Toa 17 Tony Armstrong 17 Don Lamond 17 Ian Hatcher 17 David Waters 16 Eric

Bridgen 16Leo Hawkins 16 Mike McConnell 16 Roy Lilley 15

Feb 28 Medal Net 0-29 Vickie Lane 79 30+ Odette Roper 73 Jenny Evans 74

Feb 29 American Stableford Doug Shaw 57 Ray Herd 56 David Horrell 55 Don March 55 John Cootes

55 Chris Abbott 55 Phil Starkey 54 Stuart Parker 53 Bob Tapp 53

March 1 Twilight Stableford 9 holes

Dawn Walker 25 Shane Murray 24 Bob Tapp 22 Ian Hatcher 21 Kobe Hart 20 Maragret Hamilton 20

Jesse Miller 18 Don Lamond 18 Judith Batty 18

March 2 Gross Medal Graeme Daines 72 Net Medal

Mark Hoare 62 Ray Herd 66 Graeme Daines 67 Terry duff 67 Alex Herd 68 Tom Bainbridge 69 Desz

Campobell 69 Ross Agnew 69 Ryan Windleburn 69 NTP Fairweathers 9/18 Alex Herd Sowmans 3/12

Alex Herd Eagle Mike McDonald on 15 Ladies Judith Batty Net 78

Yvonne Hore 18 Jill Hurcomb 17 Jenny Adams 17 Dianne Betts 16 Bernice Arnold 16 Jane Abbott 16

Ann Walker 16 Levi Mano 21 Leo McKendry 21 Ray Herd 20 Arnold Newman 20 David Dyer 20 David

Horrell 18 Anthony Toa 17 Tony Armstrong 17 Don Lamond 17 Ian Hatcher 17 David Waters 16 Eric

Bridgen 16Leo Hawkins 16 Mike McConnell 16 Roy Lilley 15 Feb 28 Medal Net 0-29 Vickie Lane 79

30+ Odette Roper 73 Jenny Evans 74

Feb 29 American Stableford Doug Shaw 57 Ray Herd 56 David Horrell 55 Don March 55 John Cootes

55 Chris Abbott 55 Phil Starkey 54 Stuart Parker 53 Bob Tapp 53 March 1 Twilight Stableford 9 holes

Dawn Walker 25 Shane Murray 24 Bob Tapp 22 Ian Hatcher 21 Kobe Hart 20 Maragret Hamilton 20

Jesse Miller 18 Don Lamond 18 Judith Batty 18 March 2 Gross Medal Graeme Daines 72 Net Medal

Mark Hoare 62 Rau Herd 66 Graeme Daines 67 Terry duff 67 Alex Herd 68 Tom Bainbridge 69 Desz

Campobell 69 Ross Agnew 69 Ryan Windleburn 69 NTP Fairweathers 9/18 Alex Herd Sowmans 3/12

Alex Herd Eagle Mike McDonald on 15 Ladies Bernice Arnold nett 78.